Çelik Makina Metal Sanayi

Çelik Yapı Çelik Çatı İmalat Montaj

Teksan MAKİNA ENDÜSTRİ TESİSLERİ, teksan ÇELİK YAPILAR, teksan İNŞAAT, teksan ÇELİK KONSTRÜKSÜYON
teksan Çelik Konstrüksüyon, teksan Fabrika Revizyon, Tadilat, Demontaj, Montaj, Konveyör Sevk Hatları
teksan Çimento Ekipmanları
http://www.teksancelik.com
info@teksancelik.com
Gsm 7/24 : 0532 0 665 668

teksan çelik antalya-celik-tonoz-cati teksan çelik konstrüksüyon antalya-celik-tonoz-cati
teksan çelik artvin-celik-tonoz-cati teksan çelik konstrüksüyon artvin-celik-tonoz-cati
teksan çelik aydın-celik-tonoz-cati teksan çelik konstrüksüyon aydın-celik-tonoz-cati Hassas ekipman şaseleri gibi imalatlarda yapılmaktadır. İmalatların çoğu atölyelerimizde gerçekleştirilmekte bazı imalatlar teksan çelik konstrüksüon makina metal sanayi Makina Çelik Yapılar güvencesinde uzun yıllardır çalıştığımız diğer tedarikçilere yaptırılmaktadır .Nakliyesi zor olacak imalatlar şantiyede (yerinde ) yapılmaktadır. teksan çelik konstrüksüon makina metal sanayi Makina Çelik Yapılar bu bağlamda imalat gerektiren projelerin çiziminden sonlandırılmasına geçen aşamada hizmet üretebildiği gibi ihtiyaç duyulan tüm alanlarda kaliteli imalat yaparak çözüm ortağı olarak ta destek vermektedir. Revizyon Ve Bakım İşleri Revizyon ve bakım kurulum sürecini tamamlatmış firmalar için sonrasında tercihini değerlendirmek açısından iyi bir kriterdir. Sonraki işleyişin uzun vadede sorunsuz ilerleyebilmesi ve büyük maliyetler çıkarmaması için önemlidir. teksan çelik konstrüksüon makina metal sanayi Makina Çelik Yapılar revizyon ve bakım alanında çimento fabrikalarının ve endüstriyel tesislerin ünitelerin yıllık bakımlarını gerçekleştirmektedir. Bunların dışında fırınlarda ve değirmenlerde uzmanlık gerektiren manto değişimleri, dişli değişimleri, gale ayarları ve tahrik ünitesi değişimleri gibi revizyonlarıda uzman ekiplerimiz tarafından itina ile gerçekleşmektedir. Çimento Fabrikaları ÇİMENTO TESİS KURULUMU Hammadde kırıcıdan paketlemeye kadar ünitelerin anahtar teslim işlerini kapsamaktadır. Hammadde kırıcı, reclaimer , stackher ,farin değirmeni,ön ısıtıcı, döner fırın, klinker soğutucu, klinker silosu, çimento değirmeni ve paketleme ünitelerinin proje, inşaat , imalat ve montaj aşamaları uzman kadrolarımız ile büyük bir titizlikle takip edilerek taahhütlerimiz zamanında tamamlanır ve kalite iş sağlığı ve güvenliği ön planda tutulur. teksan çelik konstrüksüon makina metal sanayi Makina Çelik Yapılar inşaat sektörünün en önemlileri arasında yer alan çimento sektörünü öncelikli hedefleri arasına almış ve sektörel deneyimi ile iyi bir yer edinmiştir. Çimento sektöründe yeni tesislerin kurulumu, hammadde kırıcıdan paketlemeye kadar ünitelerin anahtar teslim işleri faaliyetlerimiz içinde yer almakta ve her bir ünitenin kurulum aşamasında , proje, inşaat , imalat ve montaj işleri , uzman kadrolarımız ile büyük bir titizlikle takip edilerek taahhütlerimiz zamanında tamamlanmakta ve kalite isg ön planda tutulmaktadır. Çimento Fabrikalarında anahtar teslimi çözümleri üretmekle birlikte çimento fabrikası kurulumu tamamlanmış ancak yinede ihtiyaç halinde kırıcıdan paketlemeye kadar her bir ünitenin kendi içindeki modifikasyonlar, kapasite artışları ve bakımları için de çözüm ortağı olmaktayız.
Mikronize Kalsit Öğütme Tesisi Mikronize Öğütme TesisleriMikronize Kalsit Öğütme TesisiMikronize Bentonit Öğütme TesisiMikronize Kömür Öğütme TesisiMikronize Hammadde Hazırlama TesisleriMikronize Kalsit Hammadde Hazırlama TesisiMikronize Kömür Hammadde Hazırlama Tesisi Boya, kâğıt, cam, toz alçı üretimi gibi birçok sanayi sektöründe oldukça fazla kullanım alanına sahip olan mikronize kalsit, kullanım şekli ve alanına göre birçok farklı işlem süreci ile elde edilebilmektedir. Firmamız tüm bu sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözümler üretmektedir ve ülkemizin ve dünyanın önde gelen kalsit üreticilerinin çözüm ortağı konumundadır. Örneği sunulan kalsit öğütme tesisinin işleyişi ile ilgili açıklamalar;
- İki kademeden oluşan ön besleme silolarından çekilen malzeme elektronik tartım bandı aracılığıyla sisteme ayarlı şekilde verilir. - Sarkaç toplu değirmende öğütülen malzeme değirmen dinamik ayırıcısından geçerek 1. turbo dinamik ayırıcıya beslenir. Burada sınıflandırılan malzeme seri olarak 2. turbo dinamik ayırıcıya beslenir. - Nihai olarak üst sınırları istenen boyutta sınırlandırılmış 3 ayrı ürün elde edilir. Elde edilen ürünlerin büyük torba, kraft torba ve silobas dolum seçeneklerinden biri ile dolumu sağlanır.
- Tesisten farklı tane boyut ve dağılımlarında 3 farklı ürün elde edilebilmektedir. Bu sayede birden fazla sanayi sektörüne hitap edilebilmektedir. Ürün üst sınırları istendiği gibi belirlenebilir ve dinamik ayırıcılar istendiği gibi baypas edilerek nihai ürün sayısı bire veya ikiye indirilebilir. - Tesis otomasyonu merkezi bir bilgisayar ara yüzü vasıtasıyla SCADA sistemi kullanılarak yönetilir. Tüm akış mimik diyagram vasıtasıyla ara yüzden izlenebilir, anlık değişiklikler yapılabilir, raporlamalar tutulabilir, manuel denetimler uygulanabilir ve uzaktan bağlantı sağlanabilir.
Mikronize Bentonit Öğütme Tesisi Mikronize Öğütme TesisleriMikronize Kalsit Öğütme TesisiMikronize Bentonit Öğütme TesisiMikronize Kömür Öğütme TesisiMikronize Hammadde Hazırlama TesisleriMikronize Kalsit Hammadde Hazırlama TesisiMikronize Kömür Hammadde Hazırlama Tesisi
Ağırlıklı olarak metal döküm, sondaj gibi alanlarda kullanılan bentonit, içerisinde yüksek oranda serbest silis bulundurduğu gibi madenin kendisi de oldukça yüksek aşındırıcılığa sahiptir. Neme karşı yüksek duyarlılığa sahip olan bentonitin belirli nem sınırının üzerinde sisteme beslenmesinde güçlükler çıkmakta, yanı sıra kapasite değerleri olumsuz etkilenmektedir. Firmamızın bu konuyla ilgili 35 yılı aşkın bir tecrübesi bulunmaktadır ve ülkemizin ve dünyanın önde gelen bentonit üreticilerinin çözüm ortağıdır.
Örneği sunulan bentonit öğütme tesisinin işleyişi ile ilgili açıklamalar; - Bentonit sisteme besleme silosu aracılığıyla tartımlı şekilde beslenir. İstendiği takdirde bentonit ve kömür ön reçetelendirilmiş bir şekilde dozajlı olarak da sisteme verilebilir. - Sarkaç toplu değirmende (STD serisi) öğütülen malzeme tek seferde değirmen dâhili dinamik ayırıcısından geçirilerek siklonlarda tutulur ve tercihen toz karışım tesisine, büyük torba doluma
veya silobas dolum birimine aktarılabilir. - Öğütme esnasında tonajın arttırılması amacıyla sisteme sıcak hava verilir. Dâhili otomasyon sistemi aracılığıyla farklı noktalardan alınan sıcaklık değerleri vasıtasıyla yakma sisteminin denetimi sağlanır. Bu sayede üst sıcaklık sınırlarının altında kalınarak bentonitin niteliği korunur, kapasite değerleri ise üst sınırda tutulur. - Ayarlanabilir üst tane boyutu sınırı ile farklı tane boyutlarında tek ürün seçeneği mevcuttur.
- Tesis otomasyonu merkezi bir bilgisayar ara yüzü vasıtasıyla SCADA sistemi kullanılarak yönetilir. Tüm akış mimik diyagram vasıtasıyla ara yüzden izlenebilir, anlık değişiklikler yapılabilir, raporlamalar tutulabilir, manuel denetimler uygulanabilir ve uzaktan bağlantı sağlanabilir. Besleme birimindeki reçeteleme sistemi ile farklı müşterilerin farklı talepleri için ayrı reçeteler oluşturulup istendiği anda herhangi birinin üretimine geçilebilir.